Jdi na obsah Jdi na menu
 

RAKOVINA
Léčivá moc rostlin nespočívá jen ve vlastní léčbě nemocí. Léčivé rostliny zvyšují odolnost našeho organismu, a tím jej před vznikem nemocí chrání. Některé z bylin tedy nejen zastavují rakovinné bujení, ale mohou nás před vznikem rakoviny i ochránit.
Čajová směs Následující čajová směs má taktéž moc zastavit rakovinné bujení.
100 g kopřivy, 100 g řebříčku obecného a 300 g měsíčku lékařského. Šest čajových lžiček této směsi přelijeme 1,5 l vařící vody, necháme odstát, přecedíme a nalijeme do vyhřáté termosky. V průběhu celého dne pijeme každých 20 minut jeden doušek čaje.
Jmelí bíléObrazek Mezi tyto byliny patří i jmelí bílé. Doporučujeme jedenkrát za rok šestitýdenní kúru s čajem ze jmelí. Tři týdny pijeme denně tři šálky, dva týdny dva šálky a poslední týden snížíme spotřebu na jeden šálek čaje denně.
Jednu vrchovatou čajovou lžičku jmelí namáčíme 12 hodin ve studené vodě. Potom studený výluh ohřejeme a přecedíme. Doporučujeme nalít celou denní dávku do termosky.
ObrazekMěsíček lékařský Při rakovinovém onemocnění bychom měli pít delší dobu čaj z měsíčku lékařského.
Jednu vrchovatou čajovou lžičku měsíčku přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát, přecedíme a pijeme po doušcích. Během dne vypijeme tři až čtyři šálky čaje.
Čerstvou šťávou z měsíčku, získanou vylisováním, léčíme rakovinou postižená místa zevně.

Přeslička rolníObrazek I přeslička rolní má moc zastavit rakovinné bujení. Denně vypijeme jeden šálek přesličkového čaje. Jednu vrchovatou čajovou lžičku přesličky přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát, přecedíme a pijeme po doušcích.

Šťáva ze svízele syřišťového Rakovinové vředy všeho druhu léčíme zevně čerstvou šťávou ze svízele, již smícháme s máslem a naneseme na postižené místo. Čerstvě nasbíraný svízel umyjeme a odšťavovačem z něj vylisujeme šťávu.

RAKOVINA A OTOKY VARLAT
 
Obklad z čerstvých listů Čerstvé listy svízele syřišťového, devětsilu lékařského, jitrocele kopinatého nebo jitrocele většího anebo listy a stonky měsíčku lékařského umyjeme a rozdrtíme válečkem na dřevěném prkýnku. Čerstvou listovou kaši naneseme na postiženou část těla. Doporučujeme vyzkoušet všechny uvedené bylinky, abychom zjistili, která z nich je pro nás nejpřijatelnější a nejúčinnější.
ObrazekOlej z třezalky tečkované Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové oleje.Olejem se několikrát za den natřeme.
Plavuň obecná Jednu zarovnanou čajovou lžičku plavuně na šálek přelijeme vařící vodou, necháme odstát, přecedíme a pijeme po doušcích. Denně vypijeme, nalačno, jen jeden šálek čaje.

ObrazekZábal z přesličky rolní Dvě vrchovaté hrsti přesličky vložíme do síta zavěšeného nad nádobou s vroucí vodou. Stoupající páry přesličku napaří. Obsah síta rozložíme na čisté lněné plátno a přiložíme na varlata. Obklad ovážeme teplým šátkem a necháme působit několik hodin anebo i celou noc.

RAKOVINA HRTANU

Sléz přehlíženýObrazek Jednu vrchovatou čajovou lžičku slézu namáčíme 12 hodin v šálku studené vody. Studený výluh ohřejeme a přecedíme. Denně vypijeme čtyři šálky slézového čaje. Vhodné je nalít celou denní dávku do termosky. Dalších šest šálků slézového čaje použijeme na kloktání. Kloktáme několikrát denně. Je-li to jen trochu možné, měli bychom na přípravu čaje používat čerstvé listy slézu, jelikož jejich léčivá moc je, v porovnání se sušenými listy, několikanásobně větší.
Z listů, jež jsme použili na přípravu čaje, připravíme ještě listový obklad. Ještě teplý jej přiložíme na noc na hrdlo a ovineme teplým šátkem. Slézové listy ohřejeme v malém množství vody, přecedíme a smícháme s moukou z ječme­ne. Vzniklou hmotu rozetřeme na čisté lněné plátno a přiložíme na hrtan.
RAKOVINA JATER
Při zhoubných onemocněních jater doporučuji následující kúry:
ObrazekKopřiva Jako doplněk k čaji z plavuně a puškvorcového kořene vypijeme denně dva až tři šálky kopřivového čaje. Jednu   vrchovatou   čajovou lžičku kopřivy na šálek přelijeme vařící vodou,necháme odstát, přecedíme a pijeme po doušcích.
Plavuň obecná Jednu zarovnanou čajovou lžičku plavuně na šálek přelijeme vařící vodou, necháme odstát, přecedíme a po doušcích pijeme jeden šálek čaje ráno, nalačno. Ne víc!
ObrazekPuškvorec obecný Denně vypijeme šest doušků čaje z puškvorcového kořene.Jednu zarovnanou čajovou lžičku puškvorcového kořene namáčíme 12 hodin v šálku studené vody. Studený výluh ohřejeme a přecedíme. Před, a po každém jídle vypijeme jeden doušek puškvorcového čaje. Vhodné je nalít celou denní dávku do termosky.
Zábal z přesličky rolníObrazek Doporučují se také parní zábaly z přesličky rolní. Dle možnosti bychom měli přiložit tři zábaly denně, a to ráno a odpoledne na dvě hodiny, třetí na celou noc. Dvě vrchovaté hrsti přesličky vložíme do síta zavěšeného nad nádobou s vroucí vodou. Přeslička se stoupajícími párami nahřeje. Obsah síta potom vysypeme na čisté lněné plátno a přiložíme jako teplý obklad na játra. Tato kúra je vhodná i při ciróze jater.
 
RAKOVINA JAZYKA

Svízel syřišťovýJe-li to možné, měli bychom používat čerstvý svízel syřišťový. Bylinu umyjeme, drobně pokrájíme a použijeme na přípravu čaje. Jednu vrchovatou čajovou lžičku svízele přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát a přecedíme. Denně vypijeme šest až osm šálků čaje. Vhodné je nalít celou denní dávku do termosky. Tímto čajem po celý den kloktáme tak dlouho, jak je to jen možné. Čaj vyplivneme, občas však nějaký doušek spolkneme.

RAKOVINA KOSTI - Leukémie

ObrazekEsence z kostivalu lékařského Esenci z kostivalu lékařského používáme taktéž zevně. Postižené místo jí několikrát denně masírujeme.Navod na přípravu esence najdete v sekci Bylinkové esence.
Esence z řebříčku obecnéhoObrazek Esenci z řebříčku obecného doporučujeme na vtírání do postižených partií těla. Používáme několikrát denně.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.Tuto esenci vtíráme do pokožky několikrát denně.
ObrazekKopřiva Jednu vrchovatou čajovou lžičku kopřivy na šálek přelijeme vařící vodou, necháme odstát, přecedíme a po doušcích pijeme dva šálky čaje denně. Je-li to možné, použijeme čerstvou kopřivu.
Měsíček lékařskýObrazek Jednu   vrchovatou   čajovou   lžičku   měsíčku   přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát, přecedíme a po doušcích pijeme dva šálky čaje denně, i zde platí, že účinnější jsou čerstvé byliny.

ObrazekŘebříček obecný Jako doplněk ke kopřivovému čaji a k čaji z měsíčku lékařského vypijeme denně čtyři šálky čaje z řebříčku. Jednu vrchovatou čajovou lžičku řebříčku přelijeme šálkem vařící vody, necháme půl minuty odstát, přecedíme a pijeme po doušcích.

RAKOVINA KŮŽEObrazek

Esence z měsíčku lékařského Kromě uvedených receptů doporučujeme i obklady z esence z měsíčku lékařského.
Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.Do zředěné esence namočíme lněné plátno a přiložíme jako obklad na část kůže postižené rakovinou.
ObrazekMast ze svízele syřišťového Čerstvě nasbíraný svízel umyjeme, ještě vlhký vylisujeme odšťavovačem a získanou šťávu smícháme s máslem. Mastí natíráme postižené části kůže.
Šťáva z měsíčku lékařskéhoObrazek
Čerstvě nasbíraný měsíček (používáme listy, květy, stonky) vylisujeme odšťavovačem. Čerstvou šťávou několikrát denně potíráme rakovinou napadené části kůže. Vnitřně užíváme měsíček v podobě čaje. Denně jej vypijeme dva šálky.
Jednu vrchovatou čajovou lžičku měsíčku lékařského a rozrazilu lékařského přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát, přecedíme a pijeme po doušcích.
ObrazekŠťáva z vlaštovičníku většího Čerstvá šťáva vlaštovičníku je při rakovině kůže taktéž účinným léčebným prostředkem.
Čerstvě nasbírané listy, květy a stonky vlaštovičníku umyjeme a ještě vlhké je vylisujeme odšťavovačem. Čerstvou šťávou potíráme postiženou část pokožky.
RAKOVINA LEDVIN
Čajová směs Smícháme stejné množství zlatobýlu obecného, svízele syřišťového a bílé nebo žluté hluchavky. Jednu vrchovatou čajovou lžičku této směsi přelijeme vařící vodou, necháme odstát, přecedíme a po doušcích pijeme tři až čtyři šálky čaje denně
Jitrocel kopinatýObrazek Jednu vrchovatou čajovou lžičku jitrocele kopinatého nebo většího přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát, přecedíme a po doušcích pijeme tři šálky čaje denně.
KopřivaObrazek Jednu vrchovatou čajovou lžičku kopřivy přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát, přecedíme a po doušcích pijeme i čtyři šálky denně.
Rdesno ptačí Svaříme litr mléka, odstavíme a vsypeme rdesno ptačí (jednu vrchovatou čajovou lžičku na šálek), necháme odstát. Potom mléko přecedíme a denně po doušcích pijeme tři až čtyři šálky, tak horké, jak jenom sneseme.
 
ObrazekSedací koupel z přesličky rolní 100 g přesličky rolní namáčíme 12 hodin v nádobě s obsahem pěti litrů studené vody. Studený výluh ohřejeme, přecedíme a přilijeme do koupele. Koupelová voda by měla dosahovat těsně nad ledviny. Po 20minutové koupeli se neutíráme, zabalíme se do koupacího pláště a na hodinu ulehneme do postele.
Šťáva z vlaštovičníku většíhoObrazek Čerstvě nasbírané listy, květy a stonky vlaštovičníku vylisujeme v odšťavovači. Denně vypijeme jednu lžičku čerstvě vylisované šťávy vlaštovičníku zředěnou šálkem vody.
ObrazekVrbovka malokvětá Jednu vrchovatou čajovou lžičku vrbovky malokvěté přelijeme šálkem vařící vody, necháme odstát, přecedíme a po doušcích pijeme dva šálky čaje denně. Jeden šálek vypijeme ráno nalačno, druhý půl hodiny před večeří.

Zábal z přesličky rolníObrazek na noc doporučujeme přiložit parní zábal z přesličky rolní. Dvě vrchovaté hrsti přesličky vložíme do síta zavěšeného nad nádobou s vroucí vodou. Stoupající páry přesličku nahřejí. Obsah síta vysypeme na čisté lněné plátno a přiložíme jako teplý obklad na ledviny. Zábal převážeme teplým šátkem. Parní zábal z přesličky necháme působit celou noc.

RAKOVINA LYMFATICKÝCH UZLIN

Zevně ošetřujeme onemocnění lymfatických uzlin pomocí obkladů a potíráním mastmi a olejem.

ObrazekMajoránka zahradní Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové oleje.Majoránovým olejem potíráme nemocné žlázy.
 
 

 Statistiky

Online: 2
Celkem: 558669
Měsíc: 4660
Den: 131