Jdi na obsah Jdi na menu
 

Mast z měsíčku lékařskéhoObrazek

Rozehřejeme 250g vepřového sádla a vsypeme do něj dvě vrchovaté hrsti krátce načezaného měsíčku lékařského.Necháme krátce vzkypět,dobře promícháme a necháme do rána přikryté plachetkou.Potom rozehřejeme a dobře profiltrujeme přes plátýnko.Listy květy a stonky silně vymačkáme,dáme do uzavíratekných skleniček nebo kelímků a uložíme do lednice.

Rány,různé bolesti,Hemoroidy,hučení v uších,Jizvy-a pooperační jizvy,na plátno naneseme mast a přiložíme na jizvu,denně vyměňujeme,křečové žíly-naneseme na plátno a obalíme lýtka,denně vyměňujeme,Ochlupení,Omrzliny,Podlitiny,Pohmožděniny,Revma,Zánět nehtového lůžka,Artritida,Artroza,Astma,Deformace kloubů,Fistule,Kožní onemocnění,Ledvinová kolika,

ObrazekMast z kostivalu lékařského

Rozehřejeme 250 g čistého vepřového sádla a vsypeme do něj šest kořenů kostivalu, jež předtím důkladně umyjeme a drobně pokrájíme. Necháme krátce vzkypět a odstavíme. Přikrytou nádobu s mastí necháme přes noc vychladnout. Potom mírně ohřejeme, aby byla mast dostatečně tekutá a dala se přefiltrovat. Filtrujeme přes čisté lněné plátno. Zbytky kořenů důkladně vymačkáme a mast slijeme do uzavíratelných nádobek.

Kuří oka,pohmožděniny,

Mast z bobulí jmelí bílého

Bobule jmelí bílého, nasbírané od začátku října do konce prosince, smícháme s malým množstvím vepřového sádla.

Omrzliny,

Mast ze svízele siřišťového

Rozehřejeme 250 g čistého vepřového sádla a vsypeme do něj jednu vrchovatou hrst květů svízele. Necháme vzkypět, dobře zamícháme a odstavíme. Přikrytou nádobu s mastí necháme přes noc vychladnout. Následujícího dne mast ohřejeme, přefiltrujeme přes čisté lněné plátno, květy vymačkáme a mast slijeme do uzavíratelných nádobek.

Jaterní skvrny,Pigmentové skvrny,Skvrny na tváři,Stařecké skvrny,

Mast z heřmánku pravého

Rozehřejeme 50g vepřového sádla,vsypeme do něj dvě vrchovaté hrsti čerstvých květů heřmánku,necháme vzkypět a odstavíme.Obsah dobře promícháme a necháme přes noc vychladnout. Následujícího dne mast ohřejeme, přefiltrujeme přes čisté lněné plátno, květy vymačkáme a mast slijeme do uzavíratelných nádobek.

Hemoroidy-Zlatá žíla,

Mast z řebříčku obecného

Rozehřejeme 180g čistého vepřového sádla a vsypeme do něj 30g čerstvých posekaných květů řebříčku a stejné množství listu maliníku.Směs necháme vzkdypět,promícháme a odstavíme.Na druhý den směs rozehřejeme a přes plátno přefiltrujeme.Bylinky řádně vymačkáme a nalejeme do skleniček.Skladujeme v chladnu.

Hemoroidy,osvědčila se i na akné.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pro Marcelu

(Jana, 17. 3. 2009 22:25)

Kupte si v lékárně lahvičku propolisu - tinkturu (cca 50 Kč) a dělejte si obklad: na vatu trošičku nakapat, překrýt igelitem, starým ručníkem (nedá se vyprat)a nechat přes noc "zapařit". Dohojí se a přestane bolet. Hojí to všechno, kde jsou nějaké bacily, nebo bolavá kolena, ramena, atd. Je možné při velké spotřebě si ho vyrobit: surový propolis od včelaře naložit do vodky,kupuji hanáckou (asi 5 dkg propol. do 1/2 l vodky a často protřepávat), po několika dnech se může scedit a používat. Také na kloktání při problémech v ústech, v krku, otevř.noze opatrně okolo rány, atd., atd. Mám to léty vyzkoušené skoro na všechno, co bolí :)).
Moc se mi to tady líbí!

mastičky

(anina, 27. 2. 2009 17:21)

Dobrý den,určitě v lékárně.

mastičky

(Antonín, 26. 2. 2009 18:14)

Přeji dobrého dne.Zajímalo by mne, kde je možno sehnat bylinnou mast z krušiny.Děkuji moc.

NEVÍM JAKOU MAST NA TO DÁT

(anina, 22. 10. 2008 13:37)

Dobrý den tak na to je opravdu nejlepší mast z měsíčku lékařského.Heřmánek si vařte na koupání, omývejte si poraněné místo tímto odvarem vždy tak na 10 min..Lázeň musí bý vlažná nikoli horka,potom si ránu natřete měsíčkovou mastí. jizva vám už zůstane ale rána se bude lépe hojit. Sama jsem to tak dělala když jsem přišla o prst.

NEVÍM JAKOU MAST NA TO DÁT

(MARCELA, 22. 10. 2008 13:18)

BYLA SEM POŘEZÁNA SEKAČKOU KDE SEM MNĚLA 18STEHŮ MÍSTO JE ZARUDLÉ A DOKTOR MY DOPORUČIL MASTIČU ALE NEŘEKL JAKOU NEPORADILY BYSTE MY NĚKDO DĚKUJI MARCELA

mastičky

(anina, 29. 4. 2008 9:37)

Dobrý den
Časem to jistě dopíšu a další mastičky přidám,nyní je u kažedé nemoci napsanáno na co mastička je.Ale Každému se nechce procházet sekce a vyhlédne si třeba jen sekci mastiček.Budu se snažit na tom pracovat co nejdříve.Jinak Moc děkuji za připomínku.

mastičky

(Evita, 27. 4. 2008 17:25)

Prečo neuvádzate k názvu mastičky aj to na čo sa pouzíva?Inak sa mi to úplne pozdáva.