Jdi na obsah Jdi na menu
 

ARTRITIDAObrazek
Esence z kostivalu lékařskéhoPravidelné potírání bolestivého místa esencí z kostivalu lékařského zmírňuje bolesti. Postižená místa esencí denně potíráme.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové esence.
ObrazekMateřídouška obecnáSušenou mateřídoušku nasypeme do pytlíku, nahřejeme i položíme na bolestivé místo. Uklidňuje bolesti.

Měsíčková mastMastí potíráme bolestivá místa několikrát denně.Návod na přípravu najdete v sekci Bylinkové mastičky.

ObrazekObklad z listůListy zelí nebo kapusty za horka vyhladíme a přiložíme na bolestivé klouby. Obklad ještě pro udržení tepla ovineme šátkem. Ještě účinnější je kaše z listů bolševníku boršče. Čerstvé listy bolševníku umyjeme a dřevěným válečkem rozdrtíme na kaši, kterou přiložíme na bolestivé místo. Ovážeme šátkem a necháme působit celou noc.
Přeslička rolníČaj z přesličky pijeme denně ráno, půl hodiny před snídaní a večer, Obrazekpůl hodiny před večeří.Jednu vrchovatou čajovou lžičku přesličky na šálek přelijeme vařící vodou, necháme odstát, přecedíme a pijeme po doušcích.
Sedací koupel z přesličky rolníJednou za měsíc bychom si měli připravit sedací koupel z přesličky rolní.
100 g přesličky namočíme na 12 hodin do 5 litrů studené vody. Studený výluh potom ohřejeme, přecedíme a přilijeme do připravené koupele. Voda ve vaně by měla překrývat ledviny. Po 20minutové koupeli se neutíráme, jen se zabalíme do koupacího pláště a na hodinu ulehneme do postele.Obrazek
 
KopřivaMezi dvěma šálky přesličkového čaje vypijeme během dne čtyři šálky kopřivového čaje. Jednu vrchovatou čajovou lžičku na šálek čaje přelijeme vařící vodou, necháme odstát, přecedíme a pijeme po doušcích.